Znakowanie

Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom na wszystkich oferowanych przez nas artykułach wykonujemy zdobienie. W zależności od rodzaju materiału oraz Państwa oczekiwań możemy posłużyć się następującymi technikami:

TAMPONDRUK

metoda nanoszenia farby za pomocą gładkiego silikonowego stempla (tamponu). Służy do znakowania niemal każdej niedużej powierzchni: długopisów, breloków, latarek, zegarów, kalkulatorów wykonanych z tworzyw sztucznych, metalu, papieru, gumy, szkła, drewna itd. Za pomocą tej metody możemy wykonać nadruk w wielu kolorach.

SITODRUK

metoda polega na przeciskaniu farby drukarskiej przez oczka nylonowej tkaniny rozpiętej na prostokątnej ramie. Sitodruk jest wykorzystywany do drukowania jedno- i wielobarwnego szczególnie na większych powierzchniach, jak odzież, parasole, flagi…

GRAWER LASEROWY

promień lasera „wypala” powierzchnię zdobionego przedmiotu zgodnie z zaprogramowanym wzorem. Technika ta jest bardzo trwała i precyzyjna. Polecamy ją szczególnie do znakowania przedmiotów wykonanych z metalu, drewna, szkła i skóry. Kolor znakowania nie jest dowolny, lecz uzależniony od rodzaju materiału z jakiego wykonany jest przedmiot.

HAFT KOMPUTEROWY

tradycyjna oraz trwała metoda znakowania tkanin. Haft nie zmienia barwy ani kształtu nawet po kilku latach. Znakowanie wykonujemy za pomocą nowoczesnych, sterowanych komputerowo urządzeń, co zapewnia najwyższą jakość oferowanych zdobień.

TŁOCZENIE

stosowane jest do znakowania głównie wyrobów skórzanych. Polega ono na trwałym odkształceniu materiału przez odpowiednie wtłaczanie matrycy w znakowaną powierzchnię. Poza bezbarwną formą tłoczenia istnieje możliwość wtłaczania metalicznej folii, dającej niepowtarzalny efekt nie do uzyskania inną metodą.

KALKA CERAMICZNA

polega na nałożeniu specjalnego papieru na powierzchnię ceramicznego przedmiotu (kubek, filiżanka). Następnie przedmioty te wypala się w specjalnym piecu w temperaturze 800°C, dzięki czemu otrzymujemy produkt wysokiej jakości, odporny na ścieranie.